"... kierujemy się na ogół tą maksymką, moc radości wzmacniać smutku odrobinką..." Jeremi Przybora

środa, 14 października 2015

Wymianka Pod Patronatem Świętego Mikołaja AD 2015


HO HO HO!!! 

bo to już czas najwyższy!!

a nawet p.o. Świętego Mikołaja ma pewną obsuwkę z publikacją niniejszego komunikaciku:-(

a więc 

HO HO HO!!!

czyli 

Wymianka
Pod Patronatem Świętego Mikołaja
 Anno Domini 2015

Po Wymiankach Pod Patronatem Świętego Mikołaja w dwóch poprzednich latach - które mam nadzieję, że przyniosły większości z Was tyle radości i przyjemności ile mnie samej - obiecałam sobie, że i w tym roku wymianka musi być! Bo przyjemności nigdy za wiele. Zwłaszcza porą okołoświąteczną! 

W tym roku przekonanie Świętego do patronowania wymiance było szczególnie ciężkim zadaniem. Nie wiem ilu z Was obiło się o uszy (jakoś tak w sierpniu?), że Główna Kwatera Świętego w Laponii zamierza ogłosić bankructwo??? Serio serio. Przerażające i zatrważające! Horror! 
Tak więc tym razem nie wystarczyły ciasteczka i ciepłe mleko. Ani obietnica śpiewania Świętemu do ucha polskich kolęd na dobranoc. Ani wyczesywanie z brody pyłu gwiezdnego po każdej wyprawie w saniach.
Od czegóż jednak pertraktacje! Wielogodzinne negocjacje! Ba! Bezczelne manipulacje!! I... ach! ach! urok osobisty piszącej te słowa:-) Skumulowawszy efekt wszystkich tych poczynań w jednym wiekowym siwym Świętym Mikołaju... udało się! Ho ho ho! Mikołaj zgodził się i w tym roku zostać honorowanym patronem naszej małej przyjemnej wymianki! 

A więc

HO HO HO!!!!!

zaczynamy:-)Warunki wymiankowe:

1. Zapisy do 1 listopada
Proszę o zapisywanie się: 
- w komentarzu poniżej
- oraz równocześnie mailowo (adres: edyta.strzeszewska@wp.pl) gdzie proszę podać swój nick i adres blogowy oraz ewentualnie (w razie potrzeby) informację czy mieszkacie poza Polską oraz czy wyrażacie chęć na ewentualne wysłanie paczki poza granice Polski.

2. Dokładniusio 2 listopada wypiszę w Strzępkach wylosowane pary lub wężykową kolejkę Mikołajów i Obdarowywanych. Mikołaj jeszcze do końca nie przerzucił się na bieg świąteczny, stąd wahanie odnośnie działań i zasad mikołajkowych:-) 

3. Do 5 listopada należy swojej parze = swojemu Mikołajowi (nie zaś do mnie) wysłać List Do Świętego Mikołaja. I to jest pierwsza z tych najprzyjemniejszych chwil wymianki!! Można pofolgować swoim małym marzeniom i wypisać wszystkie swoje zachcianki na małe przyjemności. 

W Liście Do Świętego Mikołaja należy, jak w roku ubiegłym, a i drzewiej, wypisać dokładnie 12 rzeczy, które chciałoby się znaleźć 6 grudnia w swoim domu, w swojej paczce od osobistego Świętego Mikołaja. Oczywiście i niestetyż :-( winny to być pragnienia w granicach zdroworozsądkowych... czyli bez wymarzonych ognistookich królewiczów pędzących pod okno na srebrnogrzywym rumaku i sięgających po mandolinę celem odśpiewania głębokim basem romantycznej kancony... ani rybki do spełniania trzech życzeń... ani długiej wyprawy do Irlandii czy innej Nowej Zelandii tudzież innego mglistego i dżdżystego kraju... ani leśnika mówiącego po włosku (mój wymarzony kandydat na męża:-))... ani choćby talonu na rozpasane zakupy w księgarni... czy też - niestety -idealistycznego pokoju dla świata... a przydałby się! 

Lista marzeń musi być tak wymarzona i wypragniona, by Mikołaj miał z czego wybrać i nie musiał drapać się w napadzie rozpaczy po głowie, brodzie oraz obgryzać paznokci przez ciepłą rękawicę. Tu wypiszę, jak w ubiegłym roku, że mogą to być na przykład rzeczy typu: kubki, kolczyki, wełny, przepiśnik lub pamiętnik, a więc po prostu ładny notes, książki używane i nowe, poszewki na jaśki, papiery scrapowe, przydasie, foremki do pierniczków, zawieszki świąteczne i nie tylko, rękawiczki, kapcie, notesy, ozdoby na choinkę, szale, świeczniki, zakładki, pierniczki, pierdułki, durnostojki, pachnidełka, chusteczniki, pudełka przeróżne i tak bez końca, co kto lubi:-) co dusza zapragnie bacząc na rozsądek. A może ktoś będzie także chciał całkowitą niespodziankę niespodziewaną od Świętego?

4. Wśród 12 rzeczy z listy marzeń Święty Mikołaj, czyli odbiorca listu, wybiera co najmniej dwie rzeczy, a może wybrać i trzy, cztery... czy ile tam będzie miał ochotę i coś "w ten deseń" przygotowuje z wielką dbałością i radością:-) i wysyła do swojego Odbiorcy prezentu. .

Wysłane rzeczy mogą być i zakupione w sklepie, i samodzielnie wykonane. Wszelka dowolność.

5. Paczki od Świętego Mikołaja muszą znaleźć się u obdarowanych najpóźniej 30 listopada / 1 grudnia (w tym roku mikołajki przypadają w niedzielę, więc paczka nie może wyjść na ostatnią chwilę!!) .

Będę bardzo wdzięczna za przesłanie mi informacji, że paczka/koperta wyszła już od Mikołaja oraz za informację, że paczka od Mikołaja przybyła:-) 

6. Przyjemność rozpakowania paczki od Świętego Mikołaja następuje dokładnie 6 grudnia!!!! Wcześniej od paczki ręce precz! Ćwiczymy silną wolę:-) 
Dokładnie, akuratnie, idealnie w Dzień Świętego Mikołaja dobieramy się do prezentu! 
Tak by poczuć ten nastrój, tą radość, tą przyjemność, jak za szczenięcych lat:-)

Od tej chwili możemy także rozpocząć głośne radowanie się z prezentu, a więc zaprezentować blogowo, co też trafiło nam się od naszego osobistego Świętego:-)

7. Prezent od Świętego Mikołaja musi być koniecznie zapakowany jak prezent mikołajkowo - gwiazdkowy, tak by nieco nam radośnie poszeleściło i pocieszyło oko, gdy będziemy dobierać się do zawartości. Jednocześnie, rzecz jasna, dbamy, by rzecz doszła cało i zdrowo do miejsca przeznaczenia.

8. W wymiance może wziąć udział każdy komu tylko przyjdzie ochota:-) Każdy, kto wie, że mikołajki i święta są po to, by dawać komuś radość małymi przyjemnościami i by samemu cieszyć się po czubki uszu:-)

9. Święty Mikołaj prosi o zawieszenie banerka wymianki na blogach Wymiankowiczów, tak by przyjemność z mikołajkowego obprezentowania mogła stać się udziałem kilku osób więcej:-)

10. Jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Święty Mikołaj podejmuje zobowiązanie, iż wśród biorących udział w Wymiance Pod Patronatem Świętego Mikołaja AD 2015 (tych, którzy oczywiście wyślą w odpowiednim terminie kopertę / paczkę do swojej pary) dokona w dniu 6 grudnia losowania a Osoba Wylosowana otrzyma od Świętego paczkę bożonarodzeniową pod choinkę:-))))

Marzy się i Świętemu, i mnie, by tegoroczna wymianka dała Wam - nam - Mikołajowi - mi co najmniej sześciokroć tyle radości ile dwie poprzednie razem wzięte:-) Możliweż to?

Jak zawsze przepraszam za przydługi regulamin, ale to tak na wszelki wypadek by rozwiać wszelkie wątpliwości. Mikołaj nalegał. Stara szkoła:-)

Pozdrawiam przeciepło i przeserdecznie

I oczywiście HO HO HO!!!! :-)

p.o. Świętego Mikołaja
Edyta z Kubkiem Kawy
96 komentarzy:

 1. Wow, jestem pierwsza mam nadzieje, że nie ostania :P Zgłaszam się, zglaszam się:)
  Pozdrawiam wszystkich uczestników :D
  Paulina

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie Mikołaj nie zawiódł podczas poprzednich dwóch wymianek, ja też chętnie komuś "pomikołaję" i z wielką chęcią się zapisuję, zaraz piszę maila ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pomikołaić" (pomikołajować???) zawsze jest bosko! Cieszę się, że poprzednie wymianki były dla Ciebie łaskawe:-)

   Usuń
 3. No i ja się piszę, przecież już dwa razy brałam udział, za każdym razem było świetnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też się zagładzam:) Twoja wymianka jest super- jak co roku;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli uznałaś poprzednie wymianki za przednie to tylka zasługa Mikołajów, nie moja. Ja sprawuję jedynie organizacyjny nadzór p.o.Mikołaja:-)

   Usuń
 5. Oczywiście, zapisuję się! Mikołajów nigdy za wiele! :):):):):)
  a u mnie jeszcze do północy trwa urodzinowe candy, zapraszam Edytko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło Cię widzieć w wymiance przedświątecznej:-)
   Oczywiście, że spróbowałam u Ciebie szczęście. Nie trzeba było dwa razy mówić:-)

   Usuń
 6. To jest TA wymianka, na którą czekam cały rok, i choćby się walił, paliło i śniegu nie było - zapisuję się!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby się nie waliło! Oby się nie paliło! A śniegu żeby miało nie być to już zgrrrroza!!!!

   Usuń
 7. A jakże inaczej! Już dwa razy się cieszyłam to i trzeci raz chcę:-)))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Święty już się cieszy, że Basia już się cieszy, choć jeszcze paczki mikołajkowej nie widzi:-))

   Usuń
 8. Ja też z wielką ochotą się zapisuję :) Już na samą myśl się cieszę :D
  Dwa razy już brałam udział, więc i teraz nie może mnie zabraknąć :))) Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie może Ciebie zabraknąć! No gdzieżby!!!

   Usuń
 9. No oczywiście się zapisuję! Koneicznie!!! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OCZYWIŚCIE, że koniecznie! Cieszy się Mikołaj i ja się cieszę:-)))

   Usuń
 10. W zeszłym roku widziałam tą wymianke na blogach, i żałowałam, że przegapiłam... tej przegapić nie mogę :)Zapisuję się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to witamy i życzymy dużo dużo dużo świąteczno - mikołajowych radości z wymianki. I oczywiście HO HO HO już dziś mówimy - Mikołaj i ja:-)

   Usuń
 11. uwielbiam,jasno i konkretnie i chętnie się zapisując :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmm... nie wiem czy tak do końca jasno:-) bo ponoć można się zagubić w regulaminie...
   Bardzo serdecznie witamy i już zakrzykujemy świątecznie HO HO HO!! Mikołaj i ja:-)

   Usuń
 12. Na wstępie napiszę, że ogromnie sie cieszę, że znowu piszesz dla nas! Ty postem wprowadziłaś trochę Świątecznego nastroju na który czekam z utęsknieniem, bo nie lubię zimna i jesieni więc czekam na te ocieplające Świąteczne nastroje. Staje więc do Wymianki czekam na Mojego Mikołaja do pary i mam nadzieję że sprostam:) banerek wieszam. Buziole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak to tak można nie lubić jesieni i zimna... Och, och... Mimo tej jawnej jesienio-niechęci :-) ogromnie się cieszymy - Mikołaj i ja - że przyłączyłaś się do wymianki. Świąteczne nastroje zawsze w cenie, więc miejmy nadzieję, że już samo działanie w roli Świętego tchnie w Ciebie świątecznego ducha, a otwieranie swojej paczki maksimum radości:-)
   Dziękuję za Twoją radość z mojego blogowania:-))

   Usuń
 13. i ja też w tym roku chetnie wezmę udział :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mikołajów ze Śląska nigdy dość !!!!!!!! :-))))

   Usuń
 14. W tym roku to tylko będę kibicować Mikołajowi w Wymiance. Na pewno będzie się działo!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda Małgosiu, że nie będzie Ciebie z nami:-) Może w następne mikołajki? :-)

   Usuń
 15. W poprzednim roku brałam udział i byłam bardzo zadowolona z wymianki <3
  Chętnie wezmę w tym roku :)
  podpiernikowymniebem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Pamiętając zeszłoroczną, niezwykle udaną wymianke, zapisuję sie znów. Z wielką radością ! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mikołaj dziękuje za pozytywną opinię o ubiegłorocznej wymiance i życzy równie dobrych wrażeń w tym roku:-) ho ho ho!!!

   Usuń
 17. To i ja dopisuję się po raz pierwszy do mikołajowej wymianki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to my - Mikołaj i ja - życzymy udanej pierwszej mikołajkowej wymianki! Ho ho ho!!!!

   Usuń
 18. Ja też chcę. Lubie Boże Narodzenie bo tyle inspiracji, tyle magii i prezentów. Wielkanoc nie jest tak klimatyczna.
  Jeszcze raz wrócę sobie do regulaminu, żeby wszystko przyswoić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magia Bożego Narodzenia faktycznie bardziej skrząca niż jajkowość Wielkiej Nocy, chociaż i ta ma swoje plusy:-)

   Usuń
 19. powiem Ci że juz się bałam , że Mikołajki odwołane skoro nie ma tradycyjnej Wymianki u Ciebie! ale jest :) więc oczywiście tu publicznie wszem i wobec się zapisuję !!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Wymianka Pod Patronatem Świętego Mikołaja to tradycja??? Och och, to jest - HO HO HO! Mikołaj z wrażenia i zachwytu aż padł na swą przysadzistą pupę:-)
  Odwołane Mikołajki??? Ależ NIGDY!!! Nie ma takiej możliwości. To byłoby wbrew punktowi 5 paragraf 7 Konstytucji Świąt Najprzyjemniejszych:-))))

  OdpowiedzUsuń
 21. No jesteś wreszcie... (tzn dobrze, że znowu blogujesz :)
  A co do wymiany to nie, nie, nie! Nie odmówię sobie takiej przyjemności, bawię się z Wami!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A myślałam, że to "nie! nie! nie!" oznacza, że nie masz ochoty na przyłączenie się do wymianki:-)))

   Usuń
  2. tak chciałam podnieść ciśnienie troszkę! hihiiii! super będzie zabawa!

   Usuń
 22. i jeszcze ja - jeszcze ja ;-)))
  choć przez moje ostatnie romonta w domu mam ostatnio opóźnienia ze wszystkim ale... obiecuję, że Mikołaj dojdzie na czas ;-)))

  Ps... fajnie, że jesteś... cicho i smutno bez Ciebie w blogosferze ;-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Remonta, remonta, no np!! to pracy po pachy, ale cieszę się, że mimo tego masz dla Mikołaja czas:-)))))

   Usuń
 23. W ubiegłym roku bardzo wiele frajdy miałam bawiąc się w Mikołaja więc nie mogę się nie zapisać. Z chęcią dołączę jeśli można. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka i każdy z nas może stać się Mikołajem, więc i ja (choć po raz pierwszy to mam nadzieję, że nie ostatni) proszę o dopisanie do listy uczestniczek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przewspaniale, że masz ochotę zostać Świętym Mikołajem:-)))))

   Usuń
 25. Pierwszy raz biorę udział w tej mikołajkowej wymiance, ale jestem pewna, że będzie super zabawa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę, żeby przeczucie Cię nie zawiodło i żebyś i Ty, ale i inni Wymiankowicze także, mieli radości i zabawy tak wiele, że HO HO HO:-)

   Usuń
 26. Zgłaszam się i ja. Pierwszy raz, ale mam nadzieję, że nie ostatni :)
  Już się cieszę na robienie paczuszki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna radość. Robienie paczuszki to moc przyjemności:-) I dziękujemy - Mikołaj i ja - za zgłoszenie się na wymiankę:-)

   Usuń
 27. Bardzo prosze o zapisanie , bralam udzial w ubiegłym roku banerek już wieszam na swoim blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mikołaj pamięta, że widzieliście się gdzieś w locie saniami w ubiegłym roku i już cieszy się na ten rok:-)

   Usuń
 28. Trafiłam tu pierwszy raz, ale bardzo chętnie dołączam do wymianki Mikołajkowej :D Bardzo chciałam wziąć w takowej udział, więc nie przegapię okazji ;)
  Banner już wieszam na http://domordoruwlewo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że przyłączyłaś się do nas:-) Nie ma to, jak poczuć święta jeszcze na długo przed:-)

   Usuń
 29. Ja również bardzo chętnie zapiszę się do zabawy :) Już się nie mogę doczekać grudnia! :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ho ho ho! to jest witam witam:-)
   Grudzień to przepyszny miesiąc. Na samą myśl się uśmiecham:-)

   Usuń
 30. Z ogromną chęcią zapisuję się i ja :) poprzednia edycja sprawiła mi wielką frajdę więc i w tym roku nie mogę nie wziąć udziału :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło Cię widzieć i w tym roku:-)))) i już dziś losowanie par lub ogonka wymiankowego:-)

   Usuń
 31. Ja również się zapisuję. Organizuję też wymiankę mikołajkową na swoim blogu. Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ciepło:-)
   W Twojej wymiance z chęcią wzięłabym udział, ale nie wiem czy czasu mi nastarczy:-) Trzeba przemyśleć:-)

   Usuń
  2. Zachęcam. Zapisy do 6 listopada

   Usuń
 32. Również dołączam! Poprzednie edycje były bardzo udane :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymamy więc kciuki, Mikołaj i ja, by i tegoroczna wymianka poszła najprzedniej:-)

   Usuń
 33. Ja też tu nowa jestem, ale tak ładnie zachęcasz, że już czuję zapach i nastrój Świąt. Niespodzianki mikołajowe uwielbiam! Banerek wieszam na blogu http://gosikowyzakatek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i zapisuję się, oczywiście :)

   Usuń
  2. Ach, bo niespodzianki są przepyszne i przeprzyjemne, a już mikołajkowe... mmmm...

   Usuń
 34. oczywiście ,że się zapisuję już po raz trzeci :-)czekałam na tą wymiankę:-)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to miło usłyszeć, że ktoś czeka na Mikołaja i na jego wymiankę:-))))))

   Usuń
 35. Witajcie ja jestem tutaj po raz pierwszy ale z chęcią wezmę udział w wymiance :) Pozdrawiam :) Ho ho ho :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ciepło i bardzo serdecznie:-) i już dziś - w dniu losowanie par wymiankowych - życzę przedniej mikołajkowej zabawy:-)))))

   Usuń
 36. Ja ja ja, zgłaszam się oczywiście i cieszę się , że zdążyłam :) Nie może mnie nie być w wymiance :) Ale się cieszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy weterankę wymianek u świętego Mikołaja:-)

   Usuń
 37. Witam,
  Ja również zgłaszam się do wymianki i pozdrawiam pozostałych uczestników :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam i także pozdrawiam - w imieniu swoim, ale przede wszystkim Świętego Mikołaja:-)

   Usuń
 38. Jeżeli mogę, to chętnie zapiszę się do zabawy.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czemóż by zabraniać?? Mikołaj wita bardzo ciepło:-)

   Usuń
 39. Heeeeeej! Brałam udział w pierwszej wymiance, to była świetna zabawa. :)
  Z przyjemnością wezmę udział i w tej odsłonie mikołajkowej wymianki. Ale się cieszę, że zdążyłam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heeeeeej! czyli pewnie po mikołajowemu HO HO HO! :-)

   Usuń
 40. rzutem na taśmę... jasne, że też chcę :) (pozostałe formalności uzupełnię prawdopodobnie jutro)
  I się cieszę, że znowu będzie przednia zabawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ho ho ho! To nie było rzutem na taśmę, toć jeszcze jeden dzień był na zapisy. Poza tym na Joolęę Mikołaj czekałby i jeszcze dłużej:-)

   Usuń
 41. To jeszcze ja :o) w zeszłym roku się zagapiłam, ale w tym nie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak HO HO HO, że w tym roku jesteś z Mikołajem i Wymiankowiczami:-)

   Usuń
 42. Dołączam się do zabawy ;) I chętnie będę dla kogoś Mikołajem ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. Dołączam się do zabawy ;) I chętnie będę dla kogoś Mikołajem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za przyłączenie się do klubu wielbicieli Mikołaja:-)

   Usuń
 44. Zaglądam z bloga Gosikowy Zakątek. Bardzo lubię czas grudniowy i prezenty, prezenty. Prezenty nie tylko otrzymywane ale i te darowane innym. Stąd chyba w ostatniej chwili zapisuję się do wspólnej zabawy. Pozdrawiam i lecę wklejać banerek i pisać e-maila:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ho ho ho! Faktycznie to już była prawie ostatnia chwila, choć skoro Mikołaj lubi prezenty równie mocno jak Ty, to na pewno i jeszcze dziś przyjąłby Cię w poczet wymiankowiczów:-) Życzę przemiłej wymiankowej zabawy:-))))))

   Usuń