"... kierujemy się na ogół tą maksymką, moc radości wzmacniać smutku odrobinką..." Jeremi Przybora

piątek, 22 marca 2013

Światowy Dzień Wody

Kojarzy mi się woda z ... i tu - uwaga kryć się! - zanucę ...

"Gęsi za wodą, kaczki za wodą.
Nie chodź tam dziewczyno bo cię uwiodą ... "
Oczywiście wiem, że oryginał tej piosneczki brzmi inaczej, ale niestety już w tej wersji go nie pamiętam. A gęsi to efekt minionej, "nie śpiącej" nocy. Trafią one, oraz ich dwie koleżanki, na okno w kuchni. 

Woda jest pychota. Bardzo lubię. Bardziej niż kompoty, bardziej niż soki. Bez szklanki wody obok, nawet gdy piję akurat kawę czy herbatę, nie umiem spokojnie usiedzieć i coś robić. A półka obok łóżka, nocą, bez szklanki wody ... niemożliwe! I, co ważne, woda z kubka nie jest tak smakowita, jak woda ze szklanki. Takiej z grubiego szkla, o nieco kwadratowych kształtach.

Jednak pierwsze co przyszło mi na myśl gdy dojrzałam, że dziś Światowy Dzień Wody to docenienie, że nam tak łatwo dotrzeć do niej. Odkręcamy kran, odkręcamy butelkę i już. I przyszła mi na myśl kampania Polskiej Akcji Humanitarnej bodajże, z budowaniem studni w krajach Afryki, itp. Niesamowite działania. I jakie ciężkie życie ludzi tam.

W Światowy Dzień Wody apeluję: uważajmy na odkręcone krany! To nie jest, wbrew pozorom, strumień bez końca. Jak wieść niesie, światowe zasoby wody bardzo się kurczą. Apeluję także: pijmy wodę! Dla ducha i ciała! To działa! Lepszy humor gdy ciało i mózg nawodnione, człowiek nie senny, a i nawodniona skóra = mniej zmarszczek :-)

Życzę dobrego dnia
Edyta z Kubkiem Kawy oraz ze Szklanką Wody


4 komentarze:

 1. zawsze to samo..zawsze! co roku! co pół roku nawet! i jeszcze dodatkowo w okolicach 10 lipca! zawsze ten sam wstyd mam!!!! w sensie czuję...
  No więc: DZIĘKUJĘ serdecznie autorce mojego wstydu :))))))
  Ania Koza W. tj. G. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy widzę, że Poczta Polska po czterech dniach dotarła wreszcie te kilka ulic dalej :-) I nie ma się co wstydzić. Czuję te pozytywne wibracje i to się liczy najbardziej :-) Przepraszam za tą kolejność nazwisk na kopercie, ale oczywiście znowu zapomniałam, że już nie jesteś panną W. Tak przecież jeszcze niedawne to dzieje były :-)

   Usuń
  2. niedawne dzieje powiadasz...?toć to juz prawie 22 lata pod "pseudonimem" żyję:)
   A wibracje pozytywne...a jakże! są i były zawsze! tylko gdzieś tam kiedyś troszku przybladły...:(
   Jadę ja zaraz! do stolicy Wielkopolski i jej koziołków !!!!!
   Pozdrawiam!!!
   i dziękuuję raz jeszcze...

   Usuń